O ohrození, alebo nikto nemá právo zostať hlupákom

achjajHoci to tak možno nevyzerá, toto bude veľmi osobná výpoveď. Strácam pocit bezpečia. Stav sveta Európy a Slovenska vo mne vyvoláva pocit ohrozenia. A toto ohrozenie je stále silnejšie podporované všeobecným akceptovaním hlúposti, agresivity, klamstiev a najrôznejších xenofóbnych postojov.

Možno to vyzerá ako zlý vtip, ak Putin v Rusku zakáže čipkované nohavičky, ale stupídne diskusné príspevky slovenských občanov pod článkom, ktoré ho za to adorujú, pretože: „…čipkované nohavičky spôsobujú neplodnosť žien…“! A nejde o žiadnu diskusiu anonymných nickov, je to diskusia s facebookovými kontami, v ktorej diskutéri vystupujú pekne pod vlastnými menami. (Alebo som naivný?)

Ešte v mojej mladosti sa hovorievalo, že ďalšie storočie bude storočím informácii. Informácie budú ľahko dostupné, ľahko šíriteľné a pre všetkých. Bolo to niečo, čo sme si ani nevedeli predstaviť, ale chápali sme, že to bude pre ľudstvo výrazný posun vpred. Všetko čo budete chcieť vedieť, čomu budete chcieť porozumieť, ku všetkému dokážete získať prístup a informácie. Ľudstvo sa pohne dopredu, jeho inteligencia vzrastie skokom… Ani nás nenapadlo, že v informáciách sa bude skrývať také množstvo balastu, stupidity a klamstiev.

Nezmyselné reči o tom, ako zákaz dovozu potravín do Ruska pozdvihne ruské národné hospodárstvo. Samozrejme, dnes sa na hraniciach s Ruskom otočili plné kamióny zeleniny a zajtra si už budú oberať vlastné jabĺčka, v šírych ruských úrodných černozemiach dozreté paradajky a všetko bude úžasné. Rusko je nádherná a hrozivá krajina. Vždy bola a dnes to vyzerá, že vždy aj bude. Je to krajina kde ešte dnes ženy vyhrabávajú zemiaky zo zeme rukami. Krajina kde občan, človek, jednotlivec je na úplnom konci akýchkoľvek záujmov. Putinovi je srdečne jedno, či Rusi budú mať čo jesť, on im prináša ideológiu, a to je aj to jediné, čo im priniesť môže.

Žil som v dobe, v ktorej ideológia bola tou jedinou dôležitou vecou. V dobe, ktorá presadeniu svojej ideológie podriadila úplne všetko a spôsob akým socializmus vymyl ľuďom mozog, bol tak neskonale podobný tomu čo dnes robí Putin a o čo sa tak vehementne snažia Smer a KDH…

Ono je to skoro so všetkým tak, že väčšina nevie. Väčšina vlastne ani nemá názor a nejaký potrebuje. Je to fakt. Priemerné IQ na Slovensku je 96 (a to sme ešte v prvej polovici svetového rebríčka) a o tomto stupni IQ sa v stručnej charakteristike píše:

„Jedinci s týmito hodnotami väčšinou neštudujú gymnázium, ale niektorú z praktickejšie zameraných stredných škôl. Obvykle pre nich nie je veľkým problémom získať maturitu a potom prechádzajú rovno do pracovného procesu.“

Nič proti. To sú jednoducho fakty. V Česku, ktoré je v rebríčku priemerného IQ krajín veľmi blízko ku nám, bola pred zavedením registrovaných partnerstiev za len približne polovica obyvateľov. Druhá polovica bola proti, ale hlavne nevedela. Dnes po pár rokoch čo registrované partnerstvo v Čechách existuje, je za už 75 % občanov. Ľudia nevedeli, dnes už vedia. Nijako ich tento zákon neobmedzil, o nič ich nepripravil, nijako im neublížil… Nie je dôvod byť proti. Na Slovensku už budú občania tiež vedieť. KBS, Smer a KDH sa o to postarajú, aj do ústavy nám to dajú. Manželstvo treba ochrániť! Zabudnite, tu nejde o ochranu manželstva, ide o ochranu ideológie. A ak si myslíte, že sa vás to netýka, mali by ste sa prebudiť. Už dnes vyšli prvé články o tom, že bezdetné manželstvá by na Slovensku nemali mať rovnaké výhody ako manželstvá s deťmi. Veď ani nemajú, základnou dávkou štátu pre rodinu s deťmi sú rodinné prídavky. Dnes je to celých 23,52 EUR. Nuž a nie je vinou ani bezdetných ani homosexuálnych párov, že je táto čiastka taká úbohá.

Dnes som si prečítal o prípade, v ktorom na základe e-mailovej správy obvinili a uväznili pedofila. Emócie sú v tomto prípade silné a ak ide o dieťa, tak sa nijako nekontrolujú. Chápem to, ale zákon je zákon. Teda zatiaľ. Ak je váš gmail pravidelne sledovaný, aby sa podarilo odchytiť pedofila, je to rovnaké, ako keby do každej domácnosti vtrhli kukláči a poriadne ju prehľadali, pretože polícia nie je schopná chytiť drogových dealerov. Je to rovnaké, ako keby každého občana zavreli na týždeň do basy, pretože polícia a súdy nedokážu odhaliť a uväzniť všetkých zlodejov a vrahov. Je to rovnaké, ako keby štát vymyslel daňovú kauciu, pretože finančný úrad nie je schopný odhaliť všetkých daňových podvodníkov. Vlastne toto sa na Slovensku už deje. Nie, to nie je o tom, že či sa mal pedofil dostať do väzenia. Je to o tom, že sa nedodržujú základné princípy. Ak chcú kukláči prehľadať niekomu byt, musia mať povolenie. Nestačí dokonca ani podozrenie a už vôbec neobstojí tvrdenie, že vám síce prevrátili byt hore nohami, ale zároveň odhalili drogový gang na opačnej strane mesta. Takto veci jednoducho nesmú fungovať. Teda zatiaľ.

Štátne inštitúcie celkom bez obalu a bez následkov porušujú zákony Slovenskej republiky. Zložky štátnej správy, ktoré na to nemajú žiadne oprávnenie, vydávajú nariadenia, ktoré sú v rozpore s platnými zákonmi a tieto nariadenia kontrolujú a vyvodzujú dôsledky.

Nuž je toho dosť. Dosť čo mi spôsobuje negatívne emócie. Viete vždy som to vedel. Vedel som, že negatívne prežívania a pocity vás zmenia. Ale včera som na to naozaj prišiel. Stál som po náročnom pracovnom dni na zastávke autobusu a čakal na ten svoj spoj. Keď konečne prišiel. K dverám sa postavila staršia pani a všemožne sa snažila dostať do autobusu plný nákupný vozík. Stál som hneď za ňou a z celej mojej bytosti vyžarovalo, že som nespokojný, že už chcem nastúpiť, že už nech sa POHNE!! „Nech sa páči“, otočila sa na mňa a uhla mi. Nastúpil som a víťazne si sadol. Ona nakoniec vozík naložila a sadla si tiež. A vtedy sa mi zdvihol žalúdok zo samého seba. Namiesto toho aby som pristúpil a jednoducho jej vozík naložil do autobusu, zostal som nervózny, lebo JA! Viete, je hrozný pocit, keď prídete na to, že ste hulvát. Že ste všetku tu negativitu, s ktorou sa denne stretávate, ktorú pohlcujete pri čítaní správ, pozeraní televízie či internetových diskusiách spracovali tak, že ste sa stali jej súčasťou. A vedzte, že je to vtedy len vaša vina, nemôže za to Putin, ani Fico, ani KDH, ba dokonca ani KBS. Môžem za to len ja. A nemôžem si dovoliť s tým nič neurobiť. Musím to zmeniť. Je to len na mne.

Je mojou psou povinnosťou spraviť všetko preto, aby som sa nestal skutočným hulvátom natrvalo a aby som všetko to negatívne nerozvíjal ešte aj vlastnou existenciou. Kategoricky som vždy nesúhlasil s tvrdeniami, že ľudia majú právo byť hlupákmi. Nemajú! Nesúhlasím! Sme premýšľajúce a vraj aj najinteligentnejšie bytosti na zemi. Našou psou povinnosťou je skvalitňovať seba samého ako bytosť, ako súčasť tohto stvorenia. To na čo máme právo, je spraviť hlúposti, dopustiť sa chýb a omylov, nie zostať hlupákmi. Aj toto je vec, ktorej som vždy veril a vďaka bohom stále verím. JE to na mne.

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments

Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s používaním cookie. viac info

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Zavrieť