Trilobit

My nie sme hlupáci!

Po skončení poslednej vojny, pri ktorej prišla o život polovica ľudstva, sa tí, čo prežili, rozdelili na dva tábory. Jedni vraveli, že bolo na škodu zísť zo stromov. Pesimisti im oponovali tvrdením, že najväčším omylom bolo vynorenie sa z hĺbky praoceánu.

Názory na seba narážaju ako meče, ich sila hlasito stupňuje. Nikto už nie je schopný počúvať toho druhého . Hlúposť tak prekoná len hlúposť a na ňu doplatia všetci, čo ešte ostali.

A zatiaľ v hĺbke oceánu uvažujú trilobity o tom, či má zmysel znovu opustiť oceán. Najstarší a najváženejší trilobit apeluje na ostatných.
„Bratia radšej skameniem, než by som sa dopustil rovnakej chyby ako naši predkovia!“
Revolučne naladené trilobity zastávajú názor o užitočnosti vynorenia sa.
„Len hlupák urobí tú istú chybu dvakrát za sebou a my nie sme hlupáci, čo milióny rokov trčia na jednom mieste!“

(voľne inšpirované Douglasom A.)

Róbert Dyda

Róbert Dyda - počet článkov 203 .

Publicista a vydavateľ internetového magazínu Sieťovka, bol pri zrode najnavštevovanejšieho slovenského blogu. Takmer desaťročie adminoval v mienkotvornom denníku a vyskúšal si aj prácu v bulvári. Narodil sa v znamení Barana, vyštudoval FiF UK v Bratislave. Už niekoľko rokov žije neďaleko Mníchova.

Spolu s úspešnou spisovateľkou Adrianou Máchačovou napísali romány Vieme prví (2014) a Šokujúca aféra (2014), ktorá získala v 24. ročníku čitateľskej ankety Knižnej revue 3.miesto v kategórii Debut roka 2014 a po úspešnom vydaní v Českej republike na jeseň 2014, vychádza v prvom polroku 2016 aj v nemeckom preklade. Momentálne prichádza na trh ich najnovší dynamický príbeh s detektívnou zápletkou Škandál v lepšej spoločnosti.

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments

Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s používaním cookie. viac info

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Zavrieť