Let’s dance – Pomaly a po španielsky

„Tak dámy a páni. Začíname!“ Povedal hlas zo zákulisia, teda vlastne Bruno. A začali sme. Moderátori, porota, hudba, speváci, deväť súťažných párov a ja som si uvedomil, že prečo je každý diel Let’s dance taký dlhý. To nie je pre tie reklamy, za to môže to tlieskanie. V Let’s dance sa tlieska úplne za všetko a úplne stále a hlavne dlho a furt.

Tancovali sa Slow fox a Passo doble. Slow fox je najpomalší štandardný tanec a tým je práve najzložitejší. Natiahnutý a spomalený pohyb je náročný na techniku aj na rytmiku. Dlhé kroky, ktoré akoby nikdy nechceli skončiť. Passo s prvkami španielskeho Flamenca a so španielskym charakterom je úžasný ohnivý tanec, ktorý je rytmicky tiež celkom náročný.

Patrícia Vitteková a Milan Plačko – Passo doble – Už v dokrútke bolo vidieť, že Patrícia trénuje tvrdo a aj sa na to sama posťažovala. Ja som čakal trochu viac. V dokrútke jej tancovanie pôsobilo oveľa lepšie ako na parkete. Myslím, že to chcelo aj trošku pritvrdiť choreografiu. Neviem či by Patrícia nemohla zvládnuť aj viac a zložitejších krokov. Začalo to naozaj dobre ale postupne to trošku upadalo, došlo k chybe a Patrícia to nie úplne ustála. Je vidieť posun v tanečnom držaní tela a celkovo v jej tanečnom prejave, ale žiaľ toto nebolo úplne dobré. Ak sa stane na parkete chyba treba zaťať zuby a pridať. Na Patrícii bolo chyby oveľa viac ako na parkete vidieť na jej tvári.

Miro Šmajda a Katarína Štumpfová – Slow fox – Tak, že niekedy uvidím sexy Slow fox to som nečakal. Miro sa celkom naučil choreografiu, ktorá mala pomerne veľký potenciál. Aj Katarína ho pochválila, že konečne poriadne trénoval. Nie som si ja ale celkom istý, že či toto naozaj bol Slow fox. Chýbala ten spomalený, ťahavý, predĺžený pohyb v nohách. A pozor tiež na ramená. Stále platí, že Miro má na prvý pohľad potenciál, ktorý žiaľ ešte ani v jednom kole nevyužil.

Nela Pocisková Peter Modrovský – Passo doble – Vynikajúci začiatok! Choreografia začala skvelou variačkou ešte pred hudbou a potom sme videli celkom dobré Passo doble. Nela doržala všetko to čo v dobrom Passo má byť a veľmi sa mi páčilo ako ustála ten rytmus a napätie. Slušný výkon, ktorému však chýbal emocionálny náboj. Po pravde som si skoro stý, že to bude vekom. Pri dobrom Passo očakávam zimomriavky a vyrazený dych ako kedysi dávno, keď ho dala iná herečka. Nela techniku zvláda. Treba začať pracovať na nadstavbe a začať si to tancovanie užívať. Tentokrát oceňujem toto číslo ako choreografiu večera. Peter má plus.

Andy Hryc a Michaela Marková – Slow fox – Tak ja sa snáď Slow foxu nedočkám. Dočkal som sa vtipnej choreografie na tému Addams Family. Morticia a Goméz sa občas dokonca aj strafili do rytmu a do spoločného tancovania. Ale zasa nemám celkom istotu, že toto bol Slow fox. Po pravde ani nebol. Nejako mám z toho ako sa Andy hýbe pocit, že by mal štandard tancovať lepšie. Stále ho vidím ako leva parketu s majestátnym pohybom a stále sa mi tohto môjho sna nedostáva.

Martina Šimkovičová a Tomáš Antálek – Slow fox – Tak som sa ho dočkal. Myslím Slow foxu. Bol to veľmi dobrý výkon. Pár zaváhaní síce bolo, ale Martina zvládla veľmi klasickú, elegantnú a príjemnú choreografiu. Nebolo to úplne čisté, ale zatiaľ to naozaj bolo určite najlepšie. Pozor na vršok tela. To že občas krok nevyjde sa stáva, ale držanie vršku a hlavy musí byť v tomto tanci dokonalé. To sa ale dá nacvičiť a Martina má na to, aby to nacvičila.

Roman Pomajbo a Natália Glosíková – Slow fox – Pekne. Opäť som si mohol pozrieť pár Slow foxových krokov vo veľmi vydarenej choreografii. Milý a uveriteľný výkon. Choreografia bola síce jednoduchšia, ale ja som milo prekvapený. Správny rytmus, správne držanie hlavy a ramien, správne kroky. Jednoducho dobré. Roman už druhýkrát presvedčil, že do tejto súťaže patrí.

Elena Podzámska a Matej Chren – Passo doble – OK, Tanec večera pri ktorom sa konečne naozaj bolo na čo pozerať. Veľmi dobrý výkon Elena. Konečne niečo zimomriavkovité. Elena navyše vyzerala naozaj skvele. Celé to malo energiu, švih, bolo to strhujúce a plné. Pri tom rytmicky náročné a s perfektným charakterom. Ďakujem za zážitok.

Eva Máziková a Štefan Čermák – Slow fox – Eva v dokrútke sľúbila, že sa to naučí a že to odtancuje. A naučila a zatancovala a naozaj to bol Slow fox. Po prvý krát v súťaži Eva netancovala podľa toho ako sama chcela, ale podľa toho čo od nej chcela choreografia. V druhej polovici už strácala správne držanie tela a uvoľnila ramená. Ja súhlasím s pani Hubovou, že toto bol disciplinovaný výkon, pri ktorom ju naozaj viedol partner. Uvidíme v ďalších kolách, či toto vydrží. Špeciálnu poklonu Štefanovi, neviem či on nie je prvý človek na svete, ktorý skrotil Evu Mázikovú. Svojho času sa to nepodarilo ani Labudovi, keď jej spieval: „Stíchni, prosím ťa stíchni…“

Simona Krainová a Erik Ňarjaš – Passo doble – Rozoberala sa najmä Simonina nie zdravá noha. Lekári jej neodporúčali tancovať, ale ona sa predsa len rozhodla, že to pomaly skúšať bude. Skúšala a dobre spravila. Myslím, že to bolo dobré Passo. Simona to zvládla, dobré ruky a pomerne dobré napätie a výraz. Dúfam, že jej zdravotné problémy skoro skončia, pretože tancovať je dosť ťažké, aj keď je človek celkom zdravý. Pekný výkon.

Po tomto kole už aj ja mám svojich favoritov, ktorým držím palce a rád by som ich videl v ďalšom kole. Takže tu je moja top päťka bez určenia poradia by v nej mali byť:

  • Elena Podzámska
  • Nela Pocisková
  • Simona Krainová
  • Martina Šimkovičová
  • Roman Pomajbo

A tiež si dovolím predpokladať, že tento ročník opäť vyhrá ženská celebrita. Do rozstrelu sa dostali Andy Hryc a Roman Pomajbo. Videlo sa mi, že obaja podali o niečo lepší výkon ako pri prvom predvedený. Už z toho čo som napísal je zrejmé, ako by som zvolil ja a porota na čele s pánom Bednárikom (vlastne bez pána Bednárika) rozhodla rovnako a to teda, že odchádza Andy Hryc. Jediný, kto ho poslal ďalej bol práve pán Bednárik, ale to žiaľ nestačilo.

Záznam štvrtého kola Let’s Dance v archíve TV Markíza >>

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments

Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s používaním cookie. viac info

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Zavrieť