toľko k voľbám

začalo sa šialenstvo

moji uvedomelí kolegovia ( väčšinou pracujúci v zahraničí ) nedokážu pochopiť, že prečo ja nejdem voliť.  lebo veď aj ty môžeš rozhodnúť a lebo nám nebude dobra blablabla

noviny a internetové noviny sú plne gorily a volebných propagácii

facebook stenu mam zahnusenú linkami na to, koho a prečo voliť, v emailoch mam to iste

po voľbách sa teším, že už bude kľud a na fb si nájdem obligátne statusy – kto ide čo robiť, s kým a prečo.  ha.. ne – katastrofické scenáre – armagedon sa blíži. teraz už to bude na hovno – lebo doteraz nebolo

ja mám 30 rokov skoro – k urne som išla keď bolo referendum a keď boli prezidentské voľby – Gasparovič/Mečiar.  pri prezidentských som si povedala, že to bolo naposledy čo som volila menšie zlo.

ešte raz zopakujem, že mám skoro 30, a že makám už dlho – či už brigádne, pri škole, na živnosť, normálne. a mám sa fajn. a trúfam si tvrdiť, že pokiaľ budem zdravá, tak sa budem mať fajn stále.

žiadna vláda z doterajších mi nepomohla – neviem ako to bolo v globále ale MNE osobne. keď som mala okolo 23 – robila som ako drak – škola – denná šichta – učiť sa na skúšku – nočná – škola – dokola par rokov – bolo to fajn – našla som si kamošov, získala som pracovné návyky, školu som zvládala.

Dzurindova vláda mi prikázala z tých príjmov zaplatiť 14 percent zdravotne – takže vo finále som musela platiť jednu výplatu z roka štátu. moji spolužiaci, ktorí si umelo vytvorili na papieri, že sú sociálne prípady a vozili si zadky do školy na autách, brali sociálne štipko a okrem chlastania nerobili nič. a ja som mala platiť. zaplatila som – ďakujem, že som si utiahla opasok.

doštudovala som – áno za statne a zamestnala som sa ako živnostník – zarábala som veľa peňazí, bolo to fajn, nepodvádzala som na daniach ani na odvodoch. keby som ostala chorá dostanem pár šupov – ale aj tak dobre – mala som z peknej výplaty našetrené – januárová faktúra/výplata išla na dane.

potom som išla na  full time – na východ. všetkým, čo majú pocit, že od Trnavy ďalej je východ by som tam priala par mesiacov – lebo zmena žiadna. fajn ľudia – našli sa cu*áci – ale to všade – za prácu v it – o tretinu menší plat ako v Bratislave, ale aj menšie výdavky.

teraz zarábam slušne, mohla by som si liznúť auto alebo hypotéku, mam nadštandardný plat. príde ďalšia vláda a povie že zaplať viac, lebo si bohatá,. zaplatím, čo mam robiť. ale fakt – keby som mala hypo a dve tretiny platu idú do hajzlu, tak mi chyba aj tých par euro, ktoré je treba platiť, lebo sme sociálny štát.

takže čo, mám skoro 30, žijem u mamky, platím dane, keď ochoriem tak idem do prace alebo si radšej vezmem dovolenku, lebo z almužny žiť neviem a nechcem. narodila som sa do normálnej rodiny, nebohatej, nechudobnej, takže majetky nemáme.

narodila som sa do doby demokracie – mohla som slobodne študovať, chodiť po uliciach, pracovať – za to som vďačná.

narodila som sa do doby demokracie – kde si vláda z človeka zo strednej vrstvy robí obyčajného pajáca a posmieva sa mu – pretože vie, že my vieme, že to čo si nezarobíme/neodrobíme/neodvedieme/neposplaceme – nemáme.

nie – mne nepomohla žiadna vláda. a pochybujem, že mne alebo mojim imaginárnym deťom niekedy pomôže.

preto nevolím. nepôjdem politikou menšieho zla. odmietam to.

Tamara Kadnárová

Tamara Kadnárová - počet článkov 5 .

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments

Read 11 comments

 1. Prečo chceš od štátu pomoc? Nemala by si predovšetkým chcieť, aby ti štát v tvojom úsilí nezavadzal?

  Tieto články o nevolení znejú tak super (lebo mnohí to tak cítia), ale hovoria len o totálnom zlyhaní zdravého rozumu. Ten ti mal totiž povedať, že vyššie zdanenie je horšie ako nižšie. A neriadiť sa len hrami médií o tom, kto koľko nakradol.

  Ak nechceš voliť menšie zlo, tak potom tá demokracia nebude to pravé orechové pre teba. Alebo si myslíš, že príde politická strana, ktorá zodpovie presne tvojim požiadavkám? To potom nebude vyhovovať iným.

  Myslím si, že tieto voľby mnohí (aj inteligentní) ľudia nezvládli a nechali sa ovplyvniť Gorilami a Sasankami.

 2. Neviem no… píšeš to v článku: „mne nepomohla žiadna vláda… preto nevolím.“

  Pravicové strany to nezvládli? 🙂 SDKÚ nie je jediná pravicová strana. Podľa mňa si ich volebné programy nečítala, to je práve to. Vnímala si z politiky len to, čo ti médiá podsúvali. Neporovnávala si veľkosť káuz, iba to, koľko boli v médiách propagované. Neporovnávala si programy, pretože by si zistila, že na Slovensku sú pravicové strany už len dve (aj to s prižmúrením oka).

  Možno to tak je, nezvládli to. Celkom určite to ale nezvládli ľudia. A celkom určite sme to schytali my. Prajem aj tebe aj sebe 4 roky istoty.

 3. ak budu pravicove strany fungovat tak ako funguju teraz, tak mas tie „istoty“ na osem rokov a viac – lebo moralna uchylka „nasi kradnu menej“ vyhovuje tym, co sami kradu – viac ci menej. Pokial bude pravicovy volic cakat na tych, co nekradnu – lebo smerackemu (lavicu u nas nemame) nevadi, ze ti jeho kradnu – a pravica bude kradnut stale – aj ked menej, tak dovi a dopo.

 4. Ty nechces nic od statu?

  OK, odporucam Somalsko, tam od statu nedostanes naozaj nic. Ani bezpecnost na uliciach. Ani skoly. Ani zdravotnictvo. Ani vysoke skoly. Ani verejnu dopravu. Ani moznost cestovat po Europe a v podstate po celom svete.

 5. „žiadna vláda z doterajších mi nepomohla, nie MNE osobne“
  a čo vlastne chceš? aby tebe osobne vláda niečo kúpila, aby sa o teba postarala?
  od toho tu vláda nie je. Jej úlohou je v prvom rade prerozdeliť vyzbierané dane a odvody, lebo všetky vymoženosti, ktoré využívaš aj TY, niečo stoja (školstvo, zdravotníctvo, infraštruktúra, polícia atď atď.). A rozdeliť sa môže len toľko, koľko sa vyzbiera (zjednodušenie). Tak si prosím vyber, či chceš platiť nízke dane alebo chceš na PN dostávať plný plat. Oboje sa nedá….
  Áno, veľkú časť peňazí politici rozkradnú, ale vyčítať niekomu, že platíš 14 % odvody je smiešne. Náklady na zdravotníctvo sú aj pri takýchto odvodoch vyššie ako príjmy. Možno si myslíš, že žiadna vláda neurobila pre teba nič, ale napr. sme sa dostali do EU, máme Euro a sú veci vďaka ktorým (možno aj ty) zarábaš nadštandarde.

 6. luqi, krasne zhrnute.

  Tamarka, super, clanok je fajn, fascinuje ma lae ze niekto vzdelany, a dalo by sa povedat aj rozhladeny (usudzujem z clanku) NEVIDI suvislosti. Ano, nepotrebujes to, lebo ako sama pises, zarabas nadstandardne.

  To aj ja. Mam ale aj zenu a dieta, coskoro 2 (uspech v mojich 25ich, ze? 😉 Ale zaroven viem, ze na to aby som mohol nadstandardne zarabat tu musia byt zahranicne investicie s vyssou pridanou hodnotou. A tie Ficova vlada nezabezpeci. Hrozim sa ked si spomeniem na obdobie meciarizmu, aj ked vtedy som nerobil ani si pracu nehladal. Hrozim sa ked si spomeniem aj na obdobie 2006-2010, s tym suvisiace zadlzovanie statu a harabinizaciu sudnictva. A rozkradanie SNSkou a SMERom. Takto zahranicne investicie nepridu a ani zahranicne spolocnosti nebudu mat zaujem o nase produkty. Ty budes moct robit IT maximalne tak pre urad prace, ale aj to budes musiet byt vo firme ktora je s tymto uradom zadobre 😉

Comments are closed.