Ale čo na to povie Iveta?

Ale čo na to hovorí Iveta? Spýtal sa neistým hlasom minister vnútra Robo, ktorý sa už hodnú chvíľu zúfalo prehrabával v materiáloch na rokovanie vlády.

V rokovacej sieni zavládlo zvláštne ticho a všetci prítomní ministri a štátni tajomníci sa spýtavo zahľadeli na ministra životného prostredia. V tom by sa nikto krvi nedorezal.

Miestnosť ovládol šuchot papiera a štrngot kávovej šálky, ktorú sa snažil minister položiť na tanierik.

Nebol tam. Návrh uznesenia, predkladacia správa, zákon o zonácii Tatier, návrh komuniké, pochvalný súhlas Sedmičky, ktorá o novom rozdelení Vysokých Tatier rokovala na jednom z pravidelných stretnutí na Chateau Herálec, mapa zonácie Tatier v dvoch verziách, jedna bola určená pre médiá, druhá, podrobnejšia aj so skutočnými vlastníckymi pomermi, pre členov vlády a Sedmičky, to všetko bolo pripravené, len obal s nápisom Iveta, do ktorého už niekoľko mesiacov vkladali Ivetine súhlasné stanoviská s kľúčovými bodmi rokovania vlády, bol prázdny.

Ako sa to mohlo stať, zahľadel sa premiér Robo na ministra životného prostredia, ktorému v tej chvíli prestal fungovať mozog. Ministrovou hlavou prebleslo, čo sa dialo naposledy, keď vláda nevzala vážne otvorený list Ivety Radičovej, nespokojnej s návrhom vlády na zníženie odvodov do druhého piliera z deväť na sedem percent. Státisíce dôchodcov zareagovali na výzvu občianskej aktivistky a zablokovali MHD v krajských a okresných mestách, živnostníci prestali odvádzať preddavky na daň, benzínové čerpadlá a hypermarkety vyhlásili týždenný štrajk, všetky médiá prestali informovať o postupe slovenských futbalistov do finále MS v Brazílii a mobilní operátori a správcovia internetu sa vyhrážali, že finálový zápas nebudú môcť slovenskí fanúšikovia vidieť ani cez internet. Petičný výbor za zachovanie druhého piliera v nezmenenej podobe za tri dni získal vyše tristotisíc podpisov a Radičová v druhom otvorenom liste vláde jednoznačne avizovala, že ďalšie referendum môže byť o predčasných voľbách.

Premiér Robo sa zrazu začervenal, lebo si taktiež spomenul, ako si narýchlo v tých hektických dňoch zorganizoval návštevu Prahy, aby mohol sledovať finále aspoň v českej televízii, ale to bol jediný odtieň inej farby ako mŕtvolne bledej, ktorá ovládla rokovaciu sieň.

Zuzanka, Robo, oslovil premiér ministra vnútra a šéfku zdravotníctva, ktorú už dávno nikto nenazýval Tá blondína, a len najstaršie pisárky si v jej prítomnosti uvedomovali atmosféru, aká naposledy na úrade vlády panovala, keď mala slovenskú politiku pod palcom pani Nagyová. Pôjdeme podľa kódu 9, návrh zákona o zonácii Tatiet presúvame na budúci týždeň, povedal premiér a nervózne pozoroval, ako sa obaja jeho najmilší členovia vlády zdvihli a odišli zachraňovať krajinu pred revolúciou.

Zo záhrady pred úradom vlády sa ozval tlmený hukot štartujúcej helikoptéry.

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments

Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s používaním cookie. viac info

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Zavrieť