Patrik Pašš: Tri. Nie štyri, nie päť (grafický román)

Patrik Pašš na obálke svojho pornografického románu s názvom Tri. Nie štyri, nie päť uvádza, že sa narodil v roku 1974 v Bratislave, a že v roku 1982 získal čestné uznanie za prvé miesto v hode do diaľky. S týmto predčasným úspechom sa podobne ako Macaulay Culkin vraj dodnes nevyrovnal. Jeho úspechy sú v skutočnosti predsa len trocha väčšie, pretože v roku 1999 ukončil štúdium animovanej a multimediálnej tvorby na FAMU v Prahe a v súčasnosti pôsobí ako pedagóg na FTF VŠMU na katedre animovaného filmu. Je scenáristom a aj režisérom viacerých rozpracovaných animovaných filmov.

Anotácia

Zúfalá manželka, apokalyptický komix, malý syn Oliver a do praktického života zle vybavený Oskar. Nie každý sen vyjde tak, ako sme si ho vysnívali, ale keď Oskarovi zaklope na dvere bytu jeho vlastná komiksová postava, nočná mora sa začína…

Grafický román Patrika Pašša je príbehom nešťastníka, ktorý nečítal ani jednu z kníh o tom, ako si získať priateľov, ako seba a druhých priviesť k vrcholným výkonom či ako prekonať starosti a stres. Opisuje (a vykresľuje) veci, ktoré oslovia najmä dnešných tridsiatnikov, ktorí si predlžujú detstvo tým, že sa pustili do výchovy vlastných detí.

Grafická recenzia

Patrik Pašš  -Tri. Nie štyri, nie päť (Grafický román), Vydavateľstvo: Premedia, 2012

 

Jozef Kuric

Jozef Kuric - počet článkov 109 .

Keby sa dostal do rúk mafiánskeho výpalníka Roba, ten by sa ho asi spýtal: „ No čo je učiteľko, krásny človek?“. Toto povolanie naozaj robí celý svoj produktívny život a popritom od decembra 2009 aktívne bloguje na blogu SME.

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments