Prečo sa ženám páči mužský zadok

Sú otázky, ktorým nerozumiem. Napríklad, načo ženy nosia výstrih, keď je neslušné sa do neho pozerať?, alebo prečo si staré ženy farbia vlasy na modro, poprípade na fialovo? Z takých otázok môžem zošalieť. Nedávno mi svitla nádej, pozeral som dokumentárny a film, ktorý mi dal odpoveď na jednu z nich – prečo sa ženám páči mužský zadok?

Na túto tému som jedného času robil malý súkromný výskum. Zdalo sa mi, že najlepšie spravím ak sa opýtam rovno žien. Dostal som zo desať rôznych odpovedí, ako: mužský zadok je sexi; ženám sa zadok páči lebo už detský zadok je taký zlatučký, že ho musím vždy vybozkávať keď prebalujem malého. Nedozvedel som sa nič racionálne. Mužský zadok je sexi znamená to o isté, ako mužský zadok sa mi páči. Ani záluba v detských zadočkoch sa nemôže prenášať na mužské, lebo ženám sa mužské zadky páčia skôr, ako sa im narodia deti. Vzalo mi to chuť spýtať sa žien tiež načo nosia hlboké výstrihy a prečo si staré ženy farbia hlavy na modro. Popravde, na položenie druhej otázky som nikdy nenašiel odvahu, nechcel by som tie staré dámy uraziť. Aj prvá otázka by mohla mať negatívne následky. Čo ak by ženy v mojom okolí prestali nosiť výstrihy?

Zato neodolatelnosť mužského zadku som pochopil. Pozeral som dokumentárny film o Krovákoch v Afrike. Tí ludia používajú praveký spôsob lovu antilop, spoliehajú sa na svoju vytrvalosť. Antilopa dokáže bežať velkou rýchlosťou iba krátky čas, prenasledujú ju tak dlho až ju uštvú. Prehriata antilopa klesne k zemi, kde ju Krováci dorazia takými malými, takmer detskými lukmi. Fascinujúce, slabý človek dokáže bez požitia modernej techniky zdolať desaťkrát ťažšiu antilopu losiu.

Krovácki muži majú krásne, dobe formované a pevné zadky, nepochybne od vytrvalostného behu. Pevný zadok rovná sa dobrý bežec a dobrý bežec zas dobrý lovec. Muž s pevným zadkom dokáže zabezpečiť rodinu, to je chlap, ktorého žena potrebuje a tiež jeho gény pre svojich potomkov.

Vyvinutý mužský zadok pravdepodobne ženy zaujíma už od čias, kedy sa človek začal živiť lovom na savanách. Zostalo to v nich aj keď si muža v modernej dobe vyberajú podla iných znakov. Podstata je rovnaká, muž musí dokázať zabezpečiť rodinu. K tomu už nepotrebuje krásny zadok, mladosť a vytrvalosť v behu, ženskú pozornosť priťahuje jeho postavenie, poprípade tučný účet v banke.

Vyspelý sociálny systém a rovnoprávnosť žien ale prevracia zase všetko naruby. Žena už nie je závislá na mužovi, dokáže sa postarať o seba i svoje potomstvo aj v čase keď je vo vysokom štádiu gravidity alebo keď dojčí. Nemusí sa orientovať na mužovu schopnosť zarobiť peniaze a preto sa pokojne vracia k pravekým preferenciám, k pevným oblým mužským zadkom.

Laco Remeň

Laco Remeň - počet článkov 6 .

Autor poviedkového románu z obdobia reálneho socializmu Nechajme to tak, ktorý sa zaoberá nečakane pestrým životom mládeže odchovanej na ideáloch komunizmu. Bol finalista súťaže Poviedka 2007 s poviedkou Andel a získal 2. miesto v súťaži Dráma 2011 s divadelnou hrou Urob to sám.
Poviedky nájdete aj na jeho blogu.

Diskutovať môžete len cez facebook profil

x komentované

Powered by Facebook Comments

Read 8 comments

  1. k zadkom sa nevyjadrim, ale k tym modrym vlasom…tak si predstav ze mas bielu hlavu…mas? no…a to biele teda na hnedo moc nezafarbis, hneda je asi zu viel na tu bielu. tak ako das? blond? neeee..stare damy nemozu byt secky blond. tak na to chyta uz len fialkova a modra a podobne ulety. a je to distigvovane elegantne uletene :)…moja teta mala a vzdy to bola dama hodna obdivu aj s fialkovou hlavou 🙂

  2. Banba, Tvoja generation nevie čo je svetlička 😀 – čiže, aby nedostal autor nesprávnu info: dámy/ale aj páni si to farbili už za čias môjho detstva – a nerobili to iba „staré hlavy“, ale ŠEDIVÉ. V prvej fáze šedivenia sa ocitá na hlave zmes bielych, takých čudákových ani ryba-ani rak (pardon) a tmavších vlasov. Nuž a kedysi sa na ako „zosúlaďovač“ takéhoto melíru používala svetlička = modré farbivo, ktoré sa kedysi pridávalo aj do poslednej vody pri praní háčkovaných a plátených záclon. Vytváralo to na zažltnutej záclone ilúziu „beloby“. No a vlasy (hlavne farbené) – veľakrát nezbelejú a nadobudnú časom mdlú, ba až nikotínovú farbu. Svetlička nebola taká intenzívna – a kedysi okolo roku 66 (vtedy sa začala modriť moja mama) vymyslel konkrétne Schwarzkopf striebornú modrú farbu. Mamine ju nosila tetka z Rakúska :D.

    PS ad zadky: Taká samozrejnosť – a tak pôvabne napísaná. Veď sa vraví „usedená lenivá *iť“ – jasná záležitosť. Mimochodom, ten na ilustračnom fote by ma nenadchol – aristokratický a lenivý.

  3. toto su zasadne otazky. mne sa najviac pacila ritka sochy davida vo Florencii. dokonalost neskutocna. k vystrihom sa ja velmo nebudem, ja na vystrihy nie som, ja som od kratkych sukni 🙂 a nad fialovymi vlasmi zasnem vzdy, ale mam podobnu teoriu ako Banba. akurat mi je divne, ze tu lilavu si kydaju len starsie damy. chlapi (a to ich poznam dost dost), ktori sa snazia zakryvat sediny sa skor uchyluju k velmi neprirodzenej ciernej alebo k takej hnusnej hnedej. preco pohrdaju tou osvedcenou fialovou? 😀

Comments are closed.